CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

BİR İŞSİZİN PSİKOLOJİSİ II

İş görüşmeleri
14.02.2012

Muhabbet koyulaşıyor. Konudan konuya geçiyoruz. Sıra sinemaya geliyor. 1967’de California’da yaşanmış gerçek bir olayı, günümüz Almanya’sına aktaran “Die Welle”den  (Dalga) bahsediyorum. “Öğretmen Rainer Wegner ve öğrencileri etrafında şekilleniyor. Sinema sitesi IMDb 10 üzerinden 7,5 vermiş. Mutlaka izlemelisin.” diyerek filmi tanıtıyorum. “Olur, izlerim.” diye karşılık veriyor. Muhabbeti Türkiye’ye bağlamak niyetindeyim. “Aslında Türkiye’deki eğitim sistemine de bir bakıma ışık tutuyor.” Bir 10 dakika da Türkiye’deki eğitim sistemi üzerine konuşuyoruz. Neden sonra asıl konuya geliyoruz. Şirkette yetkili de olsa anlatış tarzından ve ses tonundan yaptığı işten zevk almadığını seziyorum. Ve bunu söze döküyorum. “Bence yaptığın işten zevk almıyorsun. Zoraki yapıyorsun.” “Ama bakmak zorunda olduğum bir ailem var. Ve artık genç de değilim.”

Sıcak geçen ve gerçekten keyif aldığım bir iş görüşmesiydi. “Bu iş olsun ya da olmasın seninle konuşmak güzeldi” diyerek veda ediyorum. O da benle konuşmaktan gerçekten zevk aldığını söylüyor. Ve olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapacağına dair söz veriyor. Umutlanıyorum bu seferki diğerleri gibi olmayacak. İçimden olumlu ya da olumsuz geri dönecek diyorum.

Sanki bir iş görüşmesi gibi değil de bir arkadaşımla yaptığım muhabbettin üzerinden üç hafta geçiyor. Ama ne arayan var ne soran. Neden sonra arkadaşlarımla bu konu hakkında konuşuyorum. Onlar da benzer şeyler yaşadıklarını hatta güzel geçen görüşmelerin ardından hiç aranmadıklarını söylüyor. Galiba insana bir işe alınmamak değil de en çok yok sayılmak koyuyor.    

İstanbul bugün de karlı bir sabaha uyandı. Bu soğuk ve karlı kış gününde yine bir iş görüşmesi yolundayım. Bakalım ne olacak?

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
BELGİN
Cevapla BELGİN
16.02.2012 09:00:11
Sıcak ve samimi bir yazı.Okurkren içimi hüzün kapladı:(Dediğiniz gibi,yok sayılmak insanın içini acıtan bir olay;hele ki umut bağladıysanız,inandıysanız...En kısa zamanda bu arayışın sona ermesini ve mutlu sona ulaşmanızı diliyorum!!BOL ŞANS!!!
Cevap Yaz

Cevaplar

Can 17.02.2012 01:35:49

Merhaba. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgiler. Can
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :