Okunma Sayısı: 10759
CANLI YORUMLAR

3-6 AYLIK BEBEKLERDE GÜVEN

Kendine güvendiren oyunlar!

 

Yeni doğum yaptınız. Yorgunsunuz. Ama başarabilirsiniz! 

Eylem Planı:

• Bebeğinizin bakımını eşiniz, sorumlu olan başka bir yetişkin ya da daha büyük çocuğunuzla paylaşın. Ancak bebeğin çok fazla şeyin değiştiğini hissetmemesi için bakımını paylaşacağınız bu insanları, sizin rutininize mümkün olduğunca çabuk uymaları için teşvik edin.

• Eve misafir çağırarak, onu dışarı çıkararak ya da başka yollarla bebeğinizi yeni yüzler ve seslerle tanıştırın.

• Bir anne-bebek grubuna katılın.

• Bildiği şarkı ve oyunları tekrarlayın. Böylece sadece melodileri ve kelimeleri tanıyarak bile kendine güven kazanacaktır.

• Keşfetmesi ve oynaması için ona güvenli bir alan sağlayın. Sizin desteğinizle oturabilmeyi başardığı sıralarda sevdiği oyuncakları, ulaşması, sallaması ve alması amacıyla ona doğru sarkıtabilir ya da onlara ulaşmaya çaba göstermesi için hemen uzanamayacağı yerlere koyabilirsiniz.

• Yardım almadan oturmayı başardığında bir ‘hoppala’ ile özgürlüğün tadını çıkarmasına izin verin. Kapı pervazlarına kurabileceğiniz hoppalayla bebeğiniz neşeyle zıplayacak, dik durabildiği için yeni bakış açıları kazanacak ve hareketlerini kontrol edebildiği için mutlu olacaktır. Yine de ürünü kullanırken üretici talimatlarını dikkatle okuyup uygulayın.

• Yeni geliştirdiği, daha doğrusu genel olarak bütün yaklaşımlarını övün. Zaten özsaygı dediğimiz şey de ilk olarak bize en yakın insanlardan aldığımız onaylamalarla kazanılır. Ayrıca bu yaştaki bir çocuk aşırı ilgi ve övgü ile şımarmaz. 

 

 

 


  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
VİAGRA HAYAT KURTARDI
BEBEK, SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEBEĞİNİZLE TATLI KONUŞUN
ÇIPLAK AYAKLARA İZİN VERİN
DEĞİŞTİRMEDEN ANLAMAK...
"ÇÜNKÜ KİŞİLİK DEĞİŞMEZ"
DÜŞES'İ Mİ? DÜŞ-EŞ'İ Mİ?
İLİŞKİ METOTLARI!
ARADA KALMIŞ İLİŞKİLER
TAŞLAR YERİNE OTURMUYOR MU?
HAMİLELİKTE 39. HAFTA
KİLONUZ ARTMAMALI
UFAKLIK GECE UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ AYARLAYIN
İKİZLER NASIL EMZİRİLİR?
PROF.B.BÜYÜKGEBİZ NE DİYOR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
AŞKI PERÇİNLEMEK
BOŞA ÇABA HARCAMAYIN
EBEVEYNLERİN PORNO KORKUSU
ARADA KALMIŞ İLİŞKİLER
OJENİZ NE RENK OLSUN
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :