Okunma Sayısı: 10639
CANLI YORUMLAR

3-6 AYLIK BEBEKLERDE GÜVEN

Kendine güvendiren oyunlar!

 

Yeni doğum yaptınız. Yorgunsunuz. Ama başarabilirsiniz! 

Eylem Planı:

• Bebeğinizin bakımını eşiniz, sorumlu olan başka bir yetişkin ya da daha büyük çocuğunuzla paylaşın. Ancak bebeğin çok fazla şeyin değiştiğini hissetmemesi için bakımını paylaşacağınız bu insanları, sizin rutininize mümkün olduğunca çabuk uymaları için teşvik edin.

• Eve misafir çağırarak, onu dışarı çıkararak ya da başka yollarla bebeğinizi yeni yüzler ve seslerle tanıştırın.

• Bir anne-bebek grubuna katılın.

• Bildiği şarkı ve oyunları tekrarlayın. Böylece sadece melodileri ve kelimeleri tanıyarak bile kendine güven kazanacaktır.

• Keşfetmesi ve oynaması için ona güvenli bir alan sağlayın. Sizin desteğinizle oturabilmeyi başardığı sıralarda sevdiği oyuncakları, ulaşması, sallaması ve alması amacıyla ona doğru sarkıtabilir ya da onlara ulaşmaya çaba göstermesi için hemen uzanamayacağı yerlere koyabilirsiniz.

• Yardım almadan oturmayı başardığında bir ‘hoppala’ ile özgürlüğün tadını çıkarmasına izin verin. Kapı pervazlarına kurabileceğiniz hoppalayla bebeğiniz neşeyle zıplayacak, dik durabildiği için yeni bakış açıları kazanacak ve hareketlerini kontrol edebildiği için mutlu olacaktır. Yine de ürünü kullanırken üretici talimatlarını dikkatle okuyup uygulayın.

• Yeni geliştirdiği, daha doğrusu genel olarak bütün yaklaşımlarını övün. Zaten özsaygı dediğimiz şey de ilk olarak bize en yakın insanlardan aldığımız onaylamalarla kazanılır. Ayrıca bu yaştaki bir çocuk aşırı ilgi ve övgü ile şımarmaz. 

 

 

 


  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MEDYA BİZİ DUYARSIZLAŞTIRDI
OYUNCAĞINI AZARLIYOR MU?
ONDA KENDİNİZİ Mİ GÖRDÜNÜZ?
AİLE İÇİ MEVZULAR
KONUŞULMAYAN KURALLARINIZ
HAMİLELİKTE 37. HAFTA
O KOCAMAN BİR BEBEK!
ANNE BABALAR DİKKAT!
EMZİK KULLANIMI ZARARLI
ŞİMDİ SİZ KÜÇÜK OLUN...
ANNE-BABANIZDA NE ARARDINIZ
GESTAPO OLABİLİRİM AMA...
BAZEN KURALLARIMI YIKARIM!
KAYGINIZI KONTROL EDİN
PERFORMANSINIZI YÜKSELTİN
AİLEDE SAĞLIKLI İLETİŞİM
TEMEL PRENSİPLER NELER?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ARADA KALMIŞ İLİŞKİLER
NASIL BİR AİLE İSTERSİNİZ?
DAHA İYİ ORGANİZE OLMAK
YARIYIL TATİLİ ÖNCESİNDE
BİR KADININ ÇANTASINDA
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :