Okunma Sayısı: 13020
CANLI YORUMLAR

3-6 AYLIK BEBEKLERDE GÜVEN

Kendine güvendiren oyunlar!

 

Yeni doğum yaptınız. Yorgunsunuz. Ama başarabilirsiniz! 

Eylem Planı:

• Bebeğinizin bakımını eşiniz, sorumlu olan başka bir yetişkin ya da daha büyük çocuğunuzla paylaşın. Ancak bebeğin çok fazla şeyin değiştiğini hissetmemesi için bakımını paylaşacağınız bu insanları, sizin rutininize mümkün olduğunca çabuk uymaları için teşvik edin.

• Eve misafir çağırarak, onu dışarı çıkararak ya da başka yollarla bebeğinizi yeni yüzler ve seslerle tanıştırın.

• Bir anne-bebek grubuna katılın.

• Bildiği şarkı ve oyunları tekrarlayın. Böylece sadece melodileri ve kelimeleri tanıyarak bile kendine güven kazanacaktır.

• Keşfetmesi ve oynaması için ona güvenli bir alan sağlayın. Sizin desteğinizle oturabilmeyi başardığı sıralarda sevdiği oyuncakları, ulaşması, sallaması ve alması amacıyla ona doğru sarkıtabilir ya da onlara ulaşmaya çaba göstermesi için hemen uzanamayacağı yerlere koyabilirsiniz.

• Yardım almadan oturmayı başardığında bir ‘hoppala’ ile özgürlüğün tadını çıkarmasına izin verin. Kapı pervazlarına kurabileceğiniz hoppalayla bebeğiniz neşeyle zıplayacak, dik durabildiği için yeni bakış açıları kazanacak ve hareketlerini kontrol edebildiği için mutlu olacaktır. Yine de ürünü kullanırken üretici talimatlarını dikkatle okuyup uygulayın.

• Yeni geliştirdiği, daha doğrusu genel olarak bütün yaklaşımlarını övün. Zaten özsaygı dediğimiz şey de ilk olarak bize en yakın insanlardan aldığımız onaylamalarla kazanılır. Ayrıca bu yaştaki bir çocuk aşırı ilgi ve övgü ile şımarmaz. 

 

 

 


  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUĞUNUZ SİZDEN ÖĞRENİR
KIDEM TAZMİNATI
HANGİ DURUMLARDA ALINIR?
YARIYIL TATİLİ ÖNCESİNDE
ANNE BABALARA ÖNERİLER
PEDOFİLLERDEN NASIL KORURUZ
ANNE - BABALAR DİKKAT !
SEYAHATE Mİ ÇIKIYORSUNUZ?
BU LİSTEYE BAKMALISINIZ
ÇANLAR ÇALIYOR
YILBAŞI İNDİRİMLERİ...
TERAZİ BURCU ÇOCUKLARI
KAVGACI DEĞİL, UZLAŞMACI
KADINLAR SEVİNECEK
ERKEKLER ÜZÜLECEK.
İYİSİYLE KÖTÜSÜYLE ARKADAŞ
SADECE ONA UYANLA ARKADAŞSA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KİMSE BENİ DUYMUYOR MU!
"BEYİN, GÜVENDE GELİŞİR"
EYVAH ÇOCUĞUM AŞIK OLDU
ÇOCUKLAR İÇİN FACEBOOK
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :