Okunma Sayısı: 35995
CANLI YORUMLAR

ARKADAŞA SAYGI NEDİR?

Siz öğretmezseniz bilemez!

Saygıyı öğrenmek

Başkalarına saygı gösterme kabiliyetine sahip herkes, hem çocukluk çağında hem de yetişkinlik döneminde başarılı ilişkiler kurabilir. Çocuklara saygı kavramını öğretmek çok basit bir biçimde yapılabilir. Örneğin insanlara saygı duymanın başkalarının duygularını kendi duygularımız kadar anlamaya çalışarak, onlara kendimize davranılmasını istediğimiz gibi davranarak, bazen öncelik tanıyarak, her zaman aynı fikirde olmasak bile bakış açılarını dinleyerek, kibar ve nazik davranarak sağlanabileceğini çocuğumuza açıklayabiliriz.

Çocuğunuza diğer yetişkinlere gösterdiğiniz gibi saygı duyarsanız, kendinizden yola çıkarak öğretmenin en güzel örneklerinden birini ortaya koymuş olursunuz. Çocuğunuza çok yumuşak davranarak saygı gösterdiğinizde kafasını karıştırırsınız. Yumuşak davranmakla saygı göstermek birbirinden oldukça farklı iki davranış türüdür. Saygıyı evin içindeki kurallar ve belli bir disiplin çerçevesi içinde de mükemmel bir biçimde göstermek mümkündür.

Bu yüzden bugünden başlayarak ona daha fazla saygı göstermeye çaba gösterin. Örneğin kendi fikirlerini sözü kesilmeden ve kafası karışmadan ifade etmesi için onu cesaretlendirin. Kimi zaman kendi bildiği gibi yapmasına izin verin. (Ama her zaman da değil. Çünkü size ne kadar riayet etmesi konusunda kafası karışabilir.) Sevdiği şeyleri takdir etmeye çabalayarak, diğerlerinden niye hoşlanmadığını ya da moralinin neden bozuk olduğunu anlamaya çalışın. Ona "lütfen" ve "teşekkür ederim" demeyi unutmayın ve çocuğunuza daha fazla saygı duymak için bilinçli bir çaba gösterin. (Bütün bunlar genelde yaşıtlarımıza gösterdiğimiz incelikler olmakla beraber, çocuklarla iletişim kurarken de aynı derecede önemlidir.)

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BOŞANMA SEBEBİ: İLGİSİZLİK
"AİLE YAPISI ARAŞTIRMASI"
BU DİYALOG SİZE TANIDIK MI?
ÇOCUĞUNUZ SİZİ DİNLİYOR MU?
SINIRLARI BELİRLEMEK
RUTİNLER VE KURALLAR
BOĞA BURCU ÇOCUKLARI
HIZ DEĞİL RAHATLIK DÜŞKÜNÜ
%90 KAYIT YAPTIRMAYACAK
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR...
HAMİLELİKTE YAŞAM STİLİ
SEYAHAT,AKTİVİTE,CİNSELLİK
SONBAHARDA ÇOCUK BESLENMESİ
BU GIDALARI EKSİK ETMEYİN
VEJETARYEN EĞİLİMİ Mİ VAR?
ÇOCUĞUNUZLA YEMEK SEANSLARI
BOŞANAN ANNE BABALAR
BAZEN AYRILMAK DAHA İYİDİR
İÇE DÖNÜKLERİN GİZLİ GÜCÜ
TOPLUM KİMİ ÖDÜLLENDİRİYOR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TÜM BUNLAR BOŞANMA SEBEBİ
"EVET YAPABİLİRSİN"
ÇOK ŞEY BEKLEMEYİN!
AİLE İÇİ GERİLİM
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
2013 BAROK DESENLERİN YILI
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :