Okunma Sayısı: 12832
CANLI YORUMLAR

BAKICI SENDROMU!

Çalışan Anneler Dikkat!

En değerli varlığımız çocuğumuzu emanet ettiğimiz bakıcılar, görevlerini ne kadar yerine getiriyorlar?

Son yıllarda ortaya çıkan Bakıcı Sendromu adı verilen hastalık tıp dünyasını ve uzmanları uğraştırıyor. Pediatristler bu hastalığı, çocuğun hem ruhsal hem fizyolojik bünyesini bozmasının yanı sıra otizme benzetiyorlar.

Bakıcıları tarafından uslu durması, yemek yemesi için televizyon karşısına oturtulan çocukların “Bakıcı Sendromu” adı verilen hastalığın tehdidi altında oldukları belirtildi.

Bakıcı Sendromu daha çok çalışan annenin çocuklarında görülüyor. Bu hastalık zeka geriliğinden, yemek bozukluğuna kadar çocuğumuzun geleceği için endişe duymamızı sağlıyor…

Televizyon karşısına başı boş bırakılan çocuk hareketsiz, iletişimsiz,  kendini ifade etmekten korkan, çekingen, gelen sinyalleri anlayamayan bir hale giriveriyor.Kendi ailemizden biri annemiz, kayınvalidemiz ya da yakın bir akrabamız çocuğa bakarsa çocuğumuz genetik olarakta onlara yakın olduğu için risk almayız. Eğer çocuğumuza bakacak bir yakınımız yoksa dadıya bırakmamız gerekiyorsa da çocuk psikolojisinden, çocuğumuzun dilinden anlayan birisi olmalı…

Uzmanlar bu hastalığın temel sebeplerinin reklam ve kliplerin izletilmesi olduğunu söylüyorlar.Reklamları ve klipleri bu kadar çok izleyen çocuk, görüntülerden hiçbir şey anlamasa da tekrarlanan hareketlere karşı tuhaf bir şekilde ilgisi artıyor.

Çocuğumuzun televizyondan önce şefkate ilgiye ihtiyacı var. Oyalanmasını istiyorsak ona daha faydalı gelebilecek zeka geliştirici oyunlar oynatmalıyız. Böylece hem pratik zekaya sahip olmasını sağlarız hem de daha kaliteli vakit geçirmiş oluruz…

Bakıcı Sendromuna dair henüz net bir çalışma yok.Fakat uzman kişiler, çocuklarının otizm olduğunu sanan ailelerinin genellikle yanıldığını  gelen çoğu hastanın bakıcı sendromu vakasına yakalandıklarını söylediler.

Sebebi tam olarak bilinmeyen otizm doğuştandır ama bakıcı sendromu büyütülme şeklindendir. ..

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KARNE STRESİ YAŞAMASIN
SİZ NEYE DİKKAT ETMELİSİNİZ
GECE AĞIRLAŞAN HASTALIKLAR
NASIL MÜDAHALE EDİLEBİLİR?
SİZ DOĞAL ÖĞRETMENLERSİNİZ
EĞİTİM ADIM ADIM İLERLER...
GÜNCEL AMA ZAMANSIZ
BEKAR ANNE VE BABALAR
ASIL MARATON ŞİMDİ BAŞLIYOR
TERCİH YAPARKEN DİKKAT
İYİ BAKICI BULMANIN YOLLARI
NESLİM DOKSAT'TAN ÖNERİLER
BEBEK BAKICISININ YAŞI
BEBEKLERE UYGUN BAKICI YAŞI
ÇOCUĞUNUZUN RUHUNU KORUYUN
KRONİK HASTALIKLARA DİKKAT
HAYIR DEMEYİ ÖĞRETİN
"ANLATMASINI SAĞLAYIN"
DOĞRU BAKICIYI SEÇMEK
GELİN ANLATALIM...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
zeliha özkılıç
Cevapla zeliha özkılıç
30.09.2011 23:58:45
yorum yazmıştım
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM
ANNEANNE Mİ BAKICI MI
BAKICIYLA İLGİLİ ENDİŞELER
EV, TEHLİKE YUVASI OLMADAN
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
HAMİLELERİN YENİ MODASI
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :