Okunma Sayısı: 10293
CANLI YORUMLAR

BOŞANMIŞ BABALARA 5 ÖNERİ

Bu sorumluluklar önemli...

1. Verdiğiniz sözleri tutun.

Yerine getirilen sözler, boşanma gibi belirsizlik durumlarında istikrar yaratmanızı sağlar. Yerine getirmediğiniz her söz, önemsiz de olsa, çocuğunuzun size olan güvenini git gide azaltır. Bu nedenle tutamayacağınız sözler vermeyin ve verdiğiniz sözü tutmak için elinizden geleni yapın.

2. Çocuğunuza iyi olduğunuzu gösterin.

Çocuğunuzun güvende ve huzurlu hissedebilmesi için sizin kendine güvenli ve huzurlu olduğunuzu görmesi gerekir. Sizi yıkılmış halde görürse, o da kendini güvende hissedemeyecektir. Bu, hiçbir zaman zayıflık göstermeyeceksiniz anlamına gelmiyor; dürüstlük önemlidir. Fakat, sözleriniz ve davranışlarınızla zor zamanların üstesinden gelebildiğinizi göstermelisiniz.

3. Anneyi destekleyin.

Zor olabilir ama sağlıklı aile ilişkileri için çocuğunuzun annesini desteklemek çok büyük önem taşır. Anne ile ilişkileri kesmek, sizi uzun vadede küçük düşürür. Çocuğunuzun annesi ile gurur duymasına izin verin. Anlaşmazlıkları da anne ile kendi aranızda halledin.

4.İyi bir baba olmak için elinizden geleni yapın.

Çocuklar sabır ve anlayışa, belirli sınırlara, denge ve tutarlılığa ihtiyaç duyar. Bu nedenle çocuğunuzun annesinin ebeveynlik stilini kötülemeye çalışmayın. Bu, çocuğunuza daha çok zarar verir.

5. İlginiz uzun süreli olsun.

Zaten olması gereken şey budur fakat çok sayıda baba, boşandıktan sonra yeni iş, yeni bir şehir, yeni bir ilişki, belki de yeni bir aile ile uğraşırken, çocuklarını ihmal ediyor. Çocuğunuzun yaşamında olumlu bir etkiye sahip olmanız için, her ihtiyaçları olduğunda yanında olmanız gerekir. Unutmayın, çocuğunuzdan değil, eşinizden boşanıyorsunuz!

Haber: Pınar Koçer Aydın

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SEVİŞİRKEN ÇOCUK GÖRÜRSE
BİR AÇIKLAMA BORÇLUSUNUZ!
3-4-5 YAŞ DİL GELİŞİMİ
OKUL ÖNCESİ KONUŞMA SEYRİ
ÇOCUKLARA İNTERNET REHBERİ
"MUTLU ÇOCUK MUTLU AİLE"
ÇOCUĞUNUZ SİZDEN ÖĞRENİR
HER İSTEĞİNE
TEHLİKE VE KAOS GETİRİR
BİRLİKTE UYKU
DOĞRU MU YANLIŞ MI?
ÇOK MU MIZMIZ?
HUYSUZ VE SÜREKLİ AĞLIYORSA
GÜVEN, BEBEKLİKTEN GELİR
PRATİK EGZERSİZLERLE
KADINLAR SEVİNECEK
ERKEKLER ÜZÜLECEK.
BU CÜMLELERİ KURMAYIN
ÇOCUKLARLA DİYALOGDA DİKKAT

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
Adles
Cevapla Adles
27.06.2011 14:42:13
yani pınar hanım bütün bu maddeleri yerine getiren babadan niye boşanacaksın ki:)
Cevap Yaz

Cevaplar

Pınar Koçer Aydın 29.06.2011 10:50:06

Çok haklısınız Adles :) Bunları yapan kişi zaten idealdir :D
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
OKUL ÇAĞI GÜVEN OYUNLARI
ÇOCUĞA KARŞI ÖFKE YÖNETİMİ
ÇOCUKLARINIZ KAVGA ED...
ÖNCE STRESİNİZİ YENİN
YAŞLANMAK GÜZELDİR
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
KISA SAÇ MODELLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :