Okunma Sayısı: 11036
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLAR İÇİN FACEBOOK

13 yaş altı çözümü

Facebook çözümü buldu!7.5 milyon kullanıcıya müjde. Üyeleri için koyduğu 13 yaş sınırını aşağıya çekmeyi planlayan Facebook’un çocuklar için ebeveynlerinin sayfalarına bağlı hesap oluşturulması seçeneğini test ettiği ileri sürüldü.

900 milyondan fazla kullanıcısı bulunan sosyal ağ Facebook, üye olmak için belirlenen 13 yaş sınırını aşağıya çekmeyi planlıyor. Wall Street Journal Gazetesi sosyal ağın ebeveynlerinin sayfalarına bağlı olarak çocuklar için Facebook hesabı oluşturulması seçeneğini test ettiğini yazdı. Aileler bu yöntemle çocuklarının kiminle arkadaşlık ettiğini ve hangi uygulamaları kullandığını takip edip sınırlayabilecek. Halihazırda Facebook’a üye olabilmek için en az 13 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor, bunun için üyelik başvurusu sırasında kullanıcıya yaşı soruluyor. 

Aileler biliyor
Kullanıcının 13 yaş altı olduğunu belirtmesi halinde üyeliğe izin verilmiyor. Ancak kullanıcı 13 yaşından büyük olduğunu belirtirse kolayca üye olabiliyor. Consumer Reports’a göre 2011’de Facebook kullanıcılarının 7.5 milyonunu 13 yaşından küçükler oluşturdu. Bunların 5 milyonunun da 10 yaşın altında olduğu ileri sürüldü. Microsoft’un yaptırdığı bir ankete göre ailelerin yüzde 36’sının çocuklarının 13 yaşından önce Facebook kullanmaya başladıklarını biliyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DAHA İYİ ORGANİZE OLMAK
İYİ ORGANİZE İÇİN TÜYOLAR
ÇOCUĞUNUZUN AĞZINA SAĞLIK
ANNELER GÖZÜNÜZDEN KAÇMASIN
DOĞAR DOĞMAZ SARILIK
OLUR MU DEMEYİN!
MORAL TAZMİNATI
İŞ KAZASI TANIMI GENİŞLİYOR
EŞİNİZLE UYUMLU MUSUNUZ?
İŞTE SİZE ALTIN ÖNERİLER
BOŞANAN ANNE BABALAR
BAZEN AYRILMAK DAHA İYİDİR
OKULA DEYİP KAÇIYORSA
YAKIN TAKİBE ALIN...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TAKDİR ETMEYİ ÖĞRENSİN
DÜŞES'İ Mİ? DÜŞ-EŞ'İ Mİ?
AŞKI PERÇİNLEMEK
ÖĞRENME VE AİLENİN TUTUMU
İLGİLİ VİDEOLAR
BESLENME ÇANTASINDAKİ MUHTEŞEM DÖRTLÜ
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :