Okunma Sayısı: 10415
CANLI YORUMLAR

HAYAL GÜCÜNÜ KULLANSIN

Farklı rollere etkisi!!!

Çocuklarla, herkesin farklı bir role bürüneceği oyunlar oynamak muhteşem sonuçlar doğurur. Çocuklar öğretmen, mağaza sahibi, itfaiyeci, asker, inşaatçı ve hemşire rollerini oynamaya bayılırlar, gözünüzü açıp kapayıncaya kadar o role bürünüverirler. Üstelik hayal dünyalarına gömülüp, bu oyuna saatlerce de devam edebilirler.

Hayal güçlerini kullanabilmek, farklı dünyaları, farklı kimlikleri araştırabilmek için çocukların zamana ve yere ihtiyacı vardır. Küçük bir çocuğun üç tekerlekli bisikletine atlayıp "işe gitmesi", "akşam" eve dönüp bütün gün neler yaptığı hakkında büyüleyici bir hikaye anlatması son derece mümkündür. Bahçenizde "Avustralya'ya gitmek için yeri kazan" çocuklar bulursanız hiç şaşırmayın, Avustralya'nın dünyanın öbür tarafında olduğunu daha yeni öğrenmişlerdir.

Çocuklar harikadır. Anlatacak çok şeyleri vardır. Ama onları duyabilmek için onlara zaman ayırmamız, oyun zamanını gözetmemiz, yaklaşımımızda ve birlikteliğimizde yönlendirici olmamamız gerekir.

Kaynak: Boyut Yayınları/Asi Çocuklar

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HİPERAKTİVİTE KORKUTMASIN
OLUMLU YÖNLERİ DE VAR
OKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARINDA
BESLENMEDEKİ EN BÜYÜK RİSK
DAHA ÇOK NEZİHELER ÇIKACAK
SATRANÇLA GELEN BAŞARI...
Gençler arasında tehlike!
ÇAKMAK GAZI BAĞIMLILIĞI!
DOĞRU KELİMELERLE
DOĞRU İLETİŞİM
HARÇLAR KALKIYOR
ÖĞRENCİLERE MÜJDE
RAPORLA 1YIL ERTELENEBİLİR
OKULA BAŞLAMA YAŞI
BİR YAKININ ÖLÜMÜ
ÇOCUĞA NASIL ANLATILIR?
GÖZÜ ÇAPAKLANIYORSA
ENFEKSİYON OLABİLİR!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
12 YAŞ ÖNCESİ ÖNEMLİ
ONUNLA OYUN OYNAYIN
ÇOCUKLARDA KAYIP VE YAS
ERKEK VE KIZ ÇOCUKLAR
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
BAZILARI KASLI SEVER
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :