Okunma Sayısı: 5729
CANLI YORUMLAR

MİDE BOTOKSU

Açlık hissi yaşamadan

Açlık hissi yaşamadan fazla kilolarınızdan kurtulun; Mide botoksu 

Mide botoksu uygulaması, mide kaslarını zayıflatarak hastaların çok daha uzun süre tok kalmalarını sağlar. Uzun süre tok kalan mide ise içindeki besinleri daha yavaş sindirir.

Obezite; bedenin yağ kütlesinin, yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıktığı bir hastalıktır. Obezite ile mücadele için tıp dünyasında birçok yöntem geliştirilmiştir. Gittikçe yaygınlaşan obezite sorunu için en etkili uygulamalardan biri de mide botoksudur. Avrasya Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Görmüş mide botoksu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Son yıllarda adını sıkça duyuran mide botoksu nedir?

Mide botoksu, obezite ile mücadele içinde olan kişilerin merak ettiği konulardan birisidir. Son yıllarda obezite hastalığına karşı olan farkındalığın artması, tedavi yöntemlerini de oldukça yaygınlaştırmaktadır.

Mide botoksu, mideye uygulanan botulinum toksinleri sayesinde mide kaslarının daha yavaş çalışmasını sağlar. Bu sayede kişi uzun süre tokluk hissi yaşadığı için çok daha kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilir. Uzun süre tok kalan mide içindeki besinleri daha yavaş sindirir. Bu durumdaki hastalarda iştah azalır ve kısa sürede kilo verilmesi sağlanır. Uygulamadan maksimum verim alabilmek için uzman bir diyetisyene başvurulmalı ve birlikte yol izlenmelidir. Ancak bu şekilde daha hızlı ve sağlıklı kilo vermek mümkün olur.

Ameliyat korkusu taşıyanlar için iyi bir seçenek

Botoks enjeksiyonu, midenin detaylı görünmesini sağlayan endoskopi ile yapılan bir uygulamadır. Bu sebeple herhangi bir ameliyat hazırlığına ihtiyaç duymazsınız. Ameliyat olmaktan çekiniyor ve endişe duyuyorsanız mide botoksu sizin için uygun bir seçenek olabilir.

Diyete başlamak için yeni bir motivasyona mı ihtiyacınız var?

Mide botoksu, fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için uygun bir yöntemdir. Fakat bu yöntemin uygulanabilmesi için bazı şartlı durumlar söz konusudur. Gastrit ve ülser gibi mide sorunları işlemin uygulanmasını engeller. Çünkü mide botoksu ile enjekte edilen enzimler midede bulunan yaraların daha fazla büyümesine sebep olabilir. Mide botoksu yaptırmak için uygun kişiler; 

  • Uzun süre diyet ve spor ile kilo verememiş olan hastalar,

  • Fazla kiloları olan ancak vücut kitle endeksi ameliyat olacak seviyede olmayan hastalardır. 

Botoksun etkisi 6 ay sürmeye devam ediyor…

Mide botoks uygulaması yapıldıktan 72 saat sonra etki göstermeye başlar ve etkisi yaklaşık olarak 4-6 ay süremeye devam eder. Yeterli ölçüde kilo kaybeden ve sağlık problemlerinde iyileşmeler sağlanan hastanın işlemi tekrarlamasına gerek görülmez. Ancak, diyet ve spor programına devam etmesi önerilir.

Elde edilen sonuçlardan memnun olan hastalar, 6 ay sonra işlemi tekrarlatabilir. Botoks işleminin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. 6 ayda bir, üst üste 3 kere mide botoksu işlemi uygulanabilir.

Yan etkileri yok denecek kadar az

Uygulama, endoskopi yöntemiyle yapılan bir işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlara ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde mide botoksunun uygulanması uygun değildir.

Aynı gün içerisinde normal yaşantınıza devam edebilirsiniz

Hastada herhangi bir yan etki görülmediği takdirde aynı gün içinde taburcu edilir. Uygulamanın ardından en önemli noktalardan birisi, beslenmedir. Hastaların bir diyetisyen ile görüşerek kendilerine özel hazırlanan beslenme programı almaları sağlanır.

Mide botoksunun diyet yapmayı kolaylaştırıcı bir yöntem olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle süreç içerisinde diyetisyeniniz ile planlayacağınız yaşam tarzı, karbonhidrat, yağ ve protein içeriği iyi dengelenmiş beslenme planı ile acıkmadan hedefinize ulaşabilirsiniz.

Ne kadar kilo verilebilir ?

Mide botoksu uygulamasında 6 ay sonra uygun bir diyet uygulaması ile birlikte 15-20 kilo vermek mümkündür.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
5 YIL İÇİNDE TARİH OLUYOR
ÇÜRÜKLERDEN KURTULUYORUZ
Güneş Koruyucu Krem
ETİKETİ NASIL OKUNUR?
KLİMA VE GÖZ KURULUĞU
KONTROLÜ AKSATMAYIN
GÖZ ALERJİSİNE DİKKAT
ASTİGMATA YOL AÇABİLİR!
KADINLARDA TROİT KANSERİ
ERKEKLERE ORANLA DAHA FAZLA
OTURARAK ÇALIŞMAK AĞRITIYOR
YAŞAM KALİTESİ DE DÜŞÜYOR
VÜCUDU UYARAN TATLAR!
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
NE TETİKLER, NE ÖNLER?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KALSİYUM TAKVİYESİNE ...
SOĞUK HAVADA EKLEM AĞRISI
"KANSER ANAYASASI YAP...
MEVSİMİN SERT YÜZÜ ÖNCESİ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
HAMİLELERİN YENİ MODASI
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :