CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

İÇİMDEKİ SAATLERİ AYARLAMAK

"İnsan neden yazar"
06.03.2018

İçimdeki Saatleri Ayarlamak İsteyen Kişi

2000’lik Puzzle

Saatin kendisi İstanbul, yürüyüş yaklaşık son 10 yıl ve ayar da kendim…

Sanki Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” isimli romanın içindeyim. Âdeta içimde yedi gün 24 saat çalışacak bir enstitü kurulmaya çalışılıyor. Kendi “masalının kurbanı” olmak istemeyen Hayri İrdal, içimdeki saatleri ayarlamaya çalışıyor. Bana “Aşk hayatında, yaşamdan beklentilerinde, arzularında ve işinde çıldırtıcı bir kayıp yaşıyorsun!” diyor. Sonra oradan kaybettiğim saniyelerin hesabını yapmaya koyuluyor ve yaşayacağım zararı gözümde canlandırıyor.  

İçimdeki Hayri İrdal’a bir süreliğine bazen hak vererek de olsa kulak veriyorum. Ama bir sorun var. Hayri İrdal, ustası Nuri Efendi’nin bir dinleyicisi olabilir. Fakat ben içimdeki Hayri İrdal’in dinleyicisi olmak istemiyorum. Kendimi bir deli gömleğinin içine hapsetmek niyetinde değilim. Ben de diğer herkes gibi başlı başına bir gerçekliğim. Düşüncelerim, umutlarım ve içimi lime lime eden sızılar var ve bu yüzden tekrar yazmak istiyorum.

Yeniden merhaba.

* Bu yazının şekillenmesinde Sinan Sülün’ün kaleme aldığı “Bir İnsan Neden Yazar?” etkili oldu.

 

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :