CANLI YORUMLAR
Elvan Yıldız
Elvan Yıldız
Beden Eğitimi Öğretmeni

BAŞ BELASI KARIN YAĞLARI

Kurtulmak için tüyolar...
11.05.2012

Yağlar vücudun neresinde toplanırsa toplansın çok tatsız bir görüntüye sebep olduğu şüphesiz..Her insanın ortak isteği düzgün,estetik,seksi karın kaslarına sahip olmaktır.Genelde yağlar karın bölgesinde toplanır ve en son o bölgeyi terk eder.

Yağlar sadece estetik görünüm açısından değil vücutta kalp-damar hastalıkları başta olmak üzere birçok sağlık probleminin de ortaya çıkması bakımından tehlikelidir.

Elbette ki bir diyet programında %10 oranında yağlara da yer verilmelidir. Metabolizmanın yağlara da ihtiyacı vardır. Bu vücut ısısını korumak, enerji sağlamak, süspansiyon görevi görmek ve A,D,E,K vitaminlerinin vücutta çözünmesi için gereklidir.

Bu kadar yağlardan bahsettiysek asıl konu olan bu yağlardan nasıl kurtulabileceğimizden de bahsedelim. Şimdi sizlere günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz küçük tüyolar vereceğim…

-Gün içinde bol sıvı tüketin özellikle öğünlerden önce…

-Her tür besin grubundan tüketerek dengeli beslenin..Ama unutmayın ki ana öğünlerde ara öğünler kadar az kalorili olmalıdır.

-Hareket edin, yakın mesafeleri tempolu yürüyün.

-Asansör yerine merdivenleri kullanın.

-Mideyi her 2 saatte bir kalorisi düşük besinlerle doldurun. Mideyi bu süre içinde boş bırakmamanız gün boyu enerji sağlayarak gereksiz yemek yemenizi engelleyecektir.

-Yeterli uyku diyet ve egzersiz programında çok önemlidir. Dünya sağlık örgütüne göre az ya da fazla uyku obeziteye zemin hazırlamaktadır.

-Hızınızı arttırın, aktif olun. Kendinize egzersiz için zaman ayırın. Unutmayın ki,20 dk.’lık basit bir egzersiz dahi hiç yapmamaktan iyidir.

-Her gün kendinize en azından 30 dk.’lık egzersiz için zaman ayırın.

-Kas yapmaktan korkmayın. Çünkü kas kitlesi ne kadar çok olursa bazal metabolizma hızınız o kadar hızlı olur ve daha çok kalori yakmış olursunuz.

-Yağlı gıdalardan uzak durun. Yağ oranınızın artması demek yağ hücrelerinizin de büyümesi ve vücutta daha çok yer kaplaması demektir.

-Ev işinizi kendiniz yapın. Sağlığınız ve zamanınız el verdiği ölçüde ev işlerinizi kendiniz yapmaktan kaçınmayın.Ve mümkünse kendi yemeğinizi kendiniz yapın..

Tüm bunları hayata geçirdikten sonra size karın-kalça-bel egzersizleri konusunda da bilgilendireceğim. :)

Çok hareketli günler dilerim…

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :